Kosovari nga Zvicra kapet në Klinë, Policia i konfiskon substancë narkotike

11:14 | 10 Tetor 2020

Dje rreth orës 21:30, në rrugën Sadik Rama në Klinë njësiti policor ka ndaluar një veturë me targa zvicerane të cilën e drejtonte një kosovar.

Atij iu kapen substancë narkotike në veturën e tij, transmeton arbresh.info.

Gjatë kontrollit të asaj veture janë gjetur dhe konfiskuar katër qese të vogla me substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë, një mulli  për bluarje dhe letra për mbështjellje.

Ndërkaq, i dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është liruar.

Ky është njoftimi i plotë:

“Rr. Sadik Rama ,Klinë 09.10.2020-21:30 Njësiti policor ka ndaluar  një veture me targa zvicerane  të cilën e drejtonte i dyshuari mashkull  kosovar. Gjate kontrollit në veture janë gjetur dhe konfiskuar katër qese te vogla me substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë, një mulli  për bluarje  dhe letra për mbështjellje. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është liruar”./Arbresh.info

 

 

Lajmet më të lexuara