Këshilltari i Ministrisë së Mjedisit sulmohet fizikisht nga aktivistë të Vetëvendosjes

16:27 | 5 Maj 2017
Ministria e Mjedisit dhe Planfikimit Hapësninor, ka dënuar veprimet e Vetëvendosjes, si pasojë e të cilave këshilltari politik i kësaj ministrie, Qeram Telqiu ka ëpsuar lëndime trupore.
Në një komunikatë nga MMPH thuhet se Telqiu ka qenë veprimtar i kauzës kombëtare, dhe i burgosur politik nga regjimi serb.

“Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor shpreh brengosjen e thellë dhe dënon veprimet e sotme politik të Lëvizjes Vetëvendosje, si pasoj e të cilave i janë shkaktuar lëndime trupore Këshilltarit Politik të kësaj ministrie Qeram Telqiu. Z. Telqiu është veprimtar i kamotshëm i kauzës kombëtare, ish i burgosur politik nga regjimi serb, themelues dhe nënkryetar i Partisë së Drejtësisë”, thuhet në komunikatën e Minsitrisë.

Aktivistët e Vetëvendosjes sot u konfrontuan me Policinë e Kosovës, gajtë kryerjes së një aksioni për rastin e Astrit Deharit.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara