“Karvani i Diasporës” dje vizitoi Prizrenin, sot vazhdon rrugëtimin në Bogë

18:11 | 7 Gusht 2022

Aktiviteti “Karvani i Diasporës” dje ka vazhduar në Prizren nën moton “Shijo Kosovën”.

Sipas MPJD-së, përmes një postimi në Facebook bënë të ditur se këtij aktiviteti iu bashkuan bashkatdhetarë prizrenas, ku në bashkëbisedim ishte zëvendësministri i MPJD-së, Kreshnik Ahmeti.

“Me këtë rast, në bashkëbisedim me z. Kreshnik Ahmeti, zëvendësministër i MPJD-së, dhe zëvendësministren e Arsimit, znj. Edona Maloku Bërdyna, mëgimtarët u njoftuan për qëllimin e Karvanit dhe për programet që ofron MPJD-ja”, thuhet në njoftim.

Ky aktivitet, do të vazhdojë sot në Bogë të Pejës e në Mitrovicë, duke filluar nga ora 19:00 në muzeun e qytetit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale