Google ADS

Hazard: Do të tentoj të ndihmoj në transferimin e Mbappes

20:40 | 24 Nëntor 2019
Arbresh Info

Hazard, ashtu si të gjithë në Madrid, duan ta shohin Mbappen me fanellën e bardhë

Në një intervistë për ‘Le Parisien’, Eden Hazard ka thënë se nëse ekziston një mënyrë për ta ndihmuar Real Madridin që ta transferojë Kylian Mbappen, do të veprojë.

Mbappe është ëndrra e madhe e Los Blancos ndër vite, derisa raportohet se mund të bëhet realitet në verën e viti 2020.

Hazard e Mbappe do të takohen të martën në ‘Santiago Bernabeu’, në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Sipas Hazard “Mbappe do të jetë një ndër futbollistët më të mirë në botë” dhe se nëse ‘mundem të ndihmoj’ që ai të nënshkruaj për Realin ‘do të tentoj’.

“Ka shumë lojtarë që luftojnë për këtë titull, por nëse Mbappe vazhdon kështu, do të jetë një ndër më të mirët në histori”.

“Një futbollist ëndërron që të luajë me më të mirët dhe nëse një ditë mund ta sjellë Mbappen në Real Madrid, do të tentoj”. /Gazeta Express/

Shpërndaje në rrjete sociale