Haradinaj zhvillon vizitë ngushëlluese në familjen Agani

11:34 | 24 Korrik 2018

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka zhvilluar sot një vizitë ngushëlluese në familjen e Fehmi Aganit, me rastin e vdekjes së bashkëshortes së tij, Sadije Agani.

Haradinaj ka thënë se familja Agani është dhe do të mbetet emblemë e qytetarisë aktive për atdheun, përcjell arbresh.info.

“Vizitë ngushëlluese në familjen Agani, me rastin e vdekjes së Sadijes, bashkëshortes së profesorit dhe veprimtarit të shquar Fehmi Agani, i cili tërë jetën ia fali Kosovës dhe përpjekjeve për liri e pavarësi. Me djemtë e profesorit Fehmi dhe zonjës Sadije, Shpendin dhe Mentorin, evokuam kujtime për prindërit e tyre. Familja Agani është dhe do të mbetet emblemë e qytetarisë aktive për atdheun. RH”, ka shkruar Haradinaj në Facebook./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara