Google ADS

Haradinaj për Sylë Tahirsylaj: Do të kujtohet si njeri i urtë e atdhetar

21:11 | 16 Qershor 2024
E.G

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj i ka shprehur ngushëllime familjes për ndarjen nga jeta të ekspertit të hidrometeorologjisë, profesorit Sylë Tahirsylaj.

Me anë të një postimi në Facebook, Haradinaj tha se Tahirsylaj vjen nga një familje atdhetare, shkruan Arbresh.info.

“Kisha nderin t’i ndaj medaljen “ME BESIM NË ZOT, ATDHE E SHTET” për kontribut të jashtëzakonshëm në çështjen kombëtare shqiptare. Profesori Tahirsylaj do të kujtohet si njeri i urtë e atdhetar, profesionist e i dashur për të gjithë.”, ka shkruar ai.

“Ngushëllime familjes Tahirsylaj, kolegëve të profesionit dhe gjithë atyre që e njohën! U prehsh në paqe, profesor!”, tha mes të tjerash kreu opozitar./Arbresh.info/

LEXO EDHE:

Ndërroi jetë meteorologu Sylë Tahirsylaj