Google ADS

Goditet nga vetura një vajzë 10-vjeçare në Dragash

22:33 | 10 Qershor 2024
E.H

Një automjet ka goditur një vajzë 10-vjeçare në fshatin Buzë të Dragashit.

Lajmin për Arbresh.info e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi.

Gashi tha se drejtuesi i automjetit ka dërguar viktimën në Spitalin e Prizrenit, ku e mitura është trajtuar dhe ka rezultuar që ka marr lëndime të lehta trupore.

“Një aksident ka ndodhur në fshatin Buzës të Dragashit rreth orës 17:43, ku një automjet ka goditur një 10-vjeçare. Drejtuesi ka dërguar në viktimën në Spitalin e Prizrenit, e cila ka marr lëndime të lehta trupore. Me rastin po merret njësiti i trafikut rajonal”, tha Gashi./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale