Edi Rama takon liderin e PDK-së, Memli Krasniqi

11:43 | 27 Shtator 2021

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është pritur në takime dhe nga lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi.

Pas këtij takimi Rama do t’i  drejtohet zyrave të Lidhjes Demokratike të Kosovës për takuar liderin e kësaj partie, Lumir Abdixhiku.

Pas këtij takimi, ai do të pritet nga kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli.

Rama do të ketë takime edhe me liderë të partive tjera, dhe një diskutim me studentë në Universitetin e Prishtinës./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara