Dukaj pret në takim Osmanin, flasin për perspektivën evropiane të Kosovës e Malit të Zi

23:09 | 7 Shkurt 2023

Ministër i Administratës Publike në Mal të Zi, Marash Dukaj ka pritur në takim presidenten e Kosovës Vjosa Osmani.

Me anë të një postimi në Facebook, Dukaj ka thënë se me Osmanin kanë biseduar për domosdoshmërinë e forcimit të bashkëpunimit në fushën e administratës publike, digjitalizimit dhe sigurisë kibernetike.

“Sot kisha kënaqësi të veçantë të takohem me presidenten e Republikës së Kosovës, zonjën Vjosa Osmani-Sadriu. Duke theksuar marrëdhëniet e shkëlqyera dypalëshe mes vendeve tona, biseduam për domosdoshmërinë e forcimit të bashkëpunimit në fushën e administratës publike, digjitalizimit dhe sigurisë kibernetike”, ka shkruar Dukaj në Facebook.

Dukaj tha se në këtë takim ata ranë dakord që perspektiva evropiane nuk ka alternativë dhe se rruga drejt anëtarësimit të plotë në BE është rruga e duhur për të forcuar pozitën e të dyja vendeve në bashkësinë ndërkombëtare./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale