Donika Kadaj Bujupi reagon pas sulmit në Zubin Potok

18:57 | 9 Maj 2021

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj Bujupi, nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebbok” ka reaguar në lidhje me sulmin që ka ndodhur sot në Zubin Potok.

Bujupi ka qenë e pranishme në organizimin e sotëm, të bërë nga “Kosovo Mountain Club” dhe si rrjedhojë edhe e ka përjetuar ngjarjen e ndodhur, shkruan arbresh.info.

Ajo shprehet se ngjitjet në majat e maleve të Kosovës do të vazhdojnë, pavarësisht tentimeve për t’i ndaluar.

Deputetja ndër të tjera bëri thirrje që institucionet të marrin masa konkrete në lidhje me rastin./arbresh.info/

 

Sot ne kuader te organizimit te “Kosovo Mountain Club” bashke me plote dashamire te natyres, u nisem drejt majes se…

Posted by Donika Kadaj Bujupi on Sunday, May 9, 2021

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara