Deçan: Konfiskohen barna me afat të skaduar

10:47 | 18 Tetor 2017

Në rrugën “Dëshmorët e Kombit”, në Deçan njësiti policor gjatë kontrollit me inspektor IFPPM, në një barnatore kanë gjetur një sasi të konsiderueshme të barërave pa banderola apo me afat të skaduar.

Inspektorët nga subjekti afarist kanë konfiskuar rreth 153 artikuj farmaceutik me sasi të ndryshme nga një pako e deri në shtatë pako për artikull.

Me urdhër të prokurorit dy të dyshuar një mashkull dhe një femër janë intervistuar dhe pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt, thuhet në njoftimin e policisë./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale