Dardan Gashi zëvendëskryeministër ?

14:21 | 21 Korrik 2017

Dardan Gashi, i cili ka luajtur rolin e negociatorit në mes të Ramush Haradinaj dhe Teuta Rugovës, pritet të emërohet zëvendëskryeministër në Qeverinë të cilën pritet ta formoj Haradinaj.

Burime të besueshme të gazetës “Zëri” bëjnë të ditur se Haradinaj ia ka ofruar këtë pozitë Gashit, pasi që ky i fundit i ka premtuar se do tia siguruar numrat për ta formuar Qeverinë.

I kontaktuar nga “Zëri” Gashi, as nuk e ka pohuar, por as nuk e ka mohuar pozicionin që iu është premtuar. “Për këtë çështje pyete direkt Ramush Haradinaj” ka thënë Gashi përmes telefonit.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara