Google ADS

Bastisjet në veri te restoranti i gruas së Radojiciqit, Policia konfiskon disa vetura

09:04 | 29 Shtator 2023

Policia e Kosovës ka njoftuar sot se po kryen kontrolle në pesë lokacione në tri komuna në veri të vendit, lidhur me sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë.

REL raportoi pak më herët se Policia ka kryer bastisje edhe te restoranti Gray, i cili besohet se është në pronësi të Ema Radoiçiqit, bashkëshortes së nënkryetarit të Listës Serbe, Millan Radoiçiq.

“Kossev” raporton se në garazh të këtij lokali, janë konfiskuar disa vetura, dy prej të cilave me targa të Beogradi dhe një pa targa fare, përcjell Express.

Nq duart e policëve janë parë, sipas mediave lokale, qese letre ne të cilat s’dihet se cfarë ka.

Shpërndaje në rrjete sociale