Arrijnë në Qeveri ambasadorët dhe diplomatët ndërkombëtarë

12:04 | 6 Shkurt 2023

Kanë arritur në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës ambasadorët dhe diplomatët ndërkombëtarë, të cilët pritet të takohen me kreun e ekzekutivit, Albin Kurti.

Lajmin për takimin me ambasadorët dhe diplomatët e vendeve mike, e bëri vetë Kurti para mediave pas përfundimit të një ngjarje ku ishte i pranishëm.

“ E kemi një takim tash me të gjithë ambasadorët, të cilët janë të akredituar këtu në Prishtinë. Por, ehe me diplomatë të tjerë të vendeve mike”, tha shkurt Kurti para mediave. /arbresh.info/