Google ADS

Arrestohet për falsifikim të dokumenteve

09:57 | 30 Shtator 2021

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës thuhet se një person është arrestuar për falsifikim të dokumenteve.

Pas hetimeve të zhvilluara për hetimin e krimeve ekonomike dhe korrupsionit në koordinim më prokurorinë themelore kanë realizuar një operacion më ç’rast është arrestuar një i dyshuar mashkull Kosovar, pasi që dyshohet se i njëjti merret me veprimtari të kundërligjshme të falsifikimit të dokumenteve zyrtare.

Gjatë kontrollit të lokalit në pronësi të tij janë sekuestruar dëshmi të ndryshme. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje, shkruan tutje në raportin e Policisë së Kosovës. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale