Arrestohet 18-vjeçari pasi dyshohet se tentoi të dhunojë një 11-vjeçar në Istog

17:59 | 28 Shtator 2022

Është arrestuar një 18-vjeçar nga Policia e Kosovës pasi që dyshohet se ka tentuar të dhunojë një të mitur, 11-vjeçar në Istog.

Lajmin për arbresh.info e ka konfirmuar, zëdhënësi i Prokurorisë Themelore në Pejë, Shkodran Nikçi i cili ka bërë të ditur se Prokuroria ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit për 18-vjeçarin.

Rasti raportohet të ketë ndodhur dy ditë më parë.

“Një 18-vjeçar dyshohet se ka tentuar të dhunojë një të mitur 11-vjeçar me ç’rast i njëjti është ndaluar nga prokurori i shtetit dhe ndaj tij është bërë kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit” – tha Nikçi./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale