Arbër Vokrri emërohet zëvendësministër në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal

21:29 | 1 Tetor 2022

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar  Arbër Vokrri zëvendësministër në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal.

Kjo u bë e ditur përmes një komunikate për media nga Zyra e Kryeministrit.

Kurti i ka uruar zëvendësministrit Vokrri suksese në plotësimin e detyrave dhe përgjegjësive të tij./arbresh.info/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale