Ambasadori gjerman premton përkrahje ekonomike në Kosovë

12:04 | 14 Janar 2021

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovës, Jorn Rohide, ka premtuar vazhdimin e përkrahjes ekonomike për Kosovën.

“Ky donacion e kjo mbështetje e thekson edhe bashkëpunimin tonë që e kemi pasur në mes të autoriteteve tona”, ka thënë Rohide.

Ndër të tjera ia ka thënë se Gjermani është një mik i Kosovës në të gjitha fushat e sidomos në fushën e ekonomisë.

“Gjermani është një mik i Kosovës edhe atë në të gjitha fushat e si në fushën e sigurisë, në fushën ekonomike apo të bashkëpunimit të ekonomik”, ka thënë ambasadori i Gjermanisë në Kosovës, Jorn Rohide.

Policia e Kosovës, gjatë ditës së sotme ka pranuar donacion nga Ambasada Gjermane.

Në këtë donacion nga shteti mik gjerman janë përfshirë dylbi dhe pajisje të tjera që kanë vlerë rreth 240 mijë eurove, shkruan arbresh.info.

Ndër të tjera ambasadori Rohide, ka thënë se pajisjet që kanë dhuruar, shpreson të përdoren për qëllim të mirë.

“Këto pajisje që ne kemi dhuruar shpresoj të përdoren për qëllimin për të cilin janë sjell këtu, e këto kanë arritur me kohë tani në kohën e pandemisë, e ky bashkëpunim shpresoj që do të vazhdoj edhe në të ardhmen e afërt”, ka thënë Rohide./arbresh.info/

Lexo edhe:

Ambasada Gjermane dhuron dylbi në vlerë 240 mijë euro për Policinë e Kosovës

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara