Ahmeti ia kujton kryeministrit Kurti thënien “Serbia nuk Kalon”

19:23 | 20 Gusht 2021

Analisti Arben Ahmeti përmes një postimi në fb ka kërkuar nga Kurti që të mos e lejoj që Bora Čorba dhe bendi racist kundër shqiptareve të përformojë në veri.

“Mos lejo qe Bora Čorba dhe bendi racist kundër shqiptareve te përformojë ne veri duke provokuar tensione ndëretnike. Mos lejo që Serbia të ndërtoje institucione paralele me investime gjigande siç është gurthemeli për universitetin paralel”, shkroi Ahmeti në postimin e tij në Facebook./arbresh.info/

Postimi i plotë:

Zbatoje ligjin kryeministër.

Mos lejo qe Bora Čorba dhe bendi racist kundër shqiptareve te përformojë ne veri duke provokuar tensione ndëretnike.

Mos lejo që Serbia të ndërtoje institucione paralele me investime gjigande siç është gurthemeli për universitetin paralel.

Mos hesht kryeministër.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara