Krerët e opozitës arrijnë në takimin me Eskobarin dhe Lajçakun

11:29 | 6 Qershor 2023

Krerët e tri partive kryesore opozitare në vend, Memli Krasniqi nga PDK, Lumir Abdexhiku nga LDK si dhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj kanë arritur në zyrën e BE-së në Prishtinë, ku pritet të takohen me të dërguarit e ShBA-së dhe BE-së për dialogun, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak.

Takimi i tyre vjen pas takimit që kishte një ditë më parë kryeministri i vendit, Albin Kurti si dhe pas takimit që patën disa minuta më parë me Presidenten e vendit, Vjosa Osmanin raporton Arbresh.info.

Vizita e Eskobar dhe Lajçak në Kosovë, vjen pas tensionimit të situatës në veri të vendit./Arbresh.info/

LEXO EDHE

Përfundon takimi mbi 1 orësh mes Presidentes Osmani dhe të dërguarit të SHBA-ve dhe BE-së për dialogun Kosovë-Serbi – Arbresh.info

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme