Abdixhiku bën homazhe të varri i Rugovës: Mbetet një patriot i papërsëritshëm, dha versionin e së ardhmes

10:13 | 21 Janar 2022

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku do të bëjë homazhe tek varri i presidentit Ibrahim Rugova, me rastin e 16 vjetorit të vdekjes së tij.

Abixhiku tha se Rugova Mbetet një patriot i pa përsëritshëm i cili e  dha versionin e të ardhmes për Kosovën.

“Ibrahim Rugova mbetet një patriot i papërsëritshëm një njëri që dha jo vetëm udhë rrëfimin e kohës por dha edhe verizionin e ardhmes të Kosovës, këtë vizion e kemi obligim ta shtrojmë edhe sot. LDK dhe i gjithë populli i Kosovës do ta ndjek më përkushtimë”, tha Abdixhiku./arbresh.info/

 

Lajmet më të lexuara