AAK-ja e pranon ftesën e Thaçit

18:47 | 10 Maj 2017

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj ka thënë se partia e tij ka pranuar ftesë për takim nga presidenti Hashim Thaçi për të diskutuar datën e zgjedhjeve.

“Po, AAK ka pranuar ftesë për këtë takim”, ka thënë Lekaj në një prononcim për Indeksonline.

Sipas tij, data më e përshtatshme për tu mbajtur zgjedhjet sipas AAK-së, është 11 qershori.

“Ne mendojmë që data më e favorshme është 11 qershori”, ka theksuar Lekaj.
Ndryshe dy data të mundshme për mbajtjen e zgjedhjeve janë data 11 dhe ajo 18 qershor, por që për këtë do të vendoset nesër gjatë takimit Thaçi- subjektet politike./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale