82 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

07:07 | 28 Janar 2023

Instituti Kombëtarë i Shëndetit Publik ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nëntë persona kanë rezoltuar pozitiv me COVID-19, pas 109 testimeve të bëra.

Sipas IKSHPK-së janë shëruar 19 persona si dhe të hospitalizuar janë gjashtë të tjerë.

Aktualisht janë 82 raste aktive me COVID-19, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale