Nga kjo datë fillon mësimi online

15:59 | 5 Prill 2021

Qeveria e Kosovës gjatë mbledhjes se sotme ka prezantuar masat e reja anti-covid19.

Gjatë kësaj mbledhje ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka njoftuar se mësimi në institucionet publike dhe private të arsimit para universitar do kalojnë në online nga 12 deri më 18 prill ndërsa ato universitare nga 6 deri më 18 prill.

Vendimi i plotë:

Poashtu, institucionet publike dhe private të arsimit parauniversitar do kalojnë në online nga 12 deri më 18 prill ndërsa ato universitare nga 6 deri më 18 prill./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara