Policia me aksion në Shtërpcë, goditen strukturat ilegale

08:51 | 7 Korrik 2022

Policia e Kosovës është duke e zhvilluar një aksion për sekuestrimin e kamerave të vendosura dhe dokumentacione ilegale, nga strukturat ilegale në Shtërpcë, komunën me shumicë serbe në rajonin e Ferizajt.

Prokurori Rasim Maloku i për arbresh.info se po e zbatojnë një urdhëresë të Gjykatës dhe Prokurorisë së Ferizajt për bastisjen.

“jemi duke e zbatuar një urdhëresë të gjykatës për kontroll dhe sekuestrim të dokumentacionit dhe pajisjeve në objektin e strukturave Ilegale”, tha ai nga vendi i ngjarjes.

Maloku tha se gjithashtu po i sekuestrojnë “të gjitha dokumentet”./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme