38 raste pozitive me Covid-19 dhe asnjë i vdekur në 24 orët e fundit

15:05 | 3 Janar 2022

Ministria e Shëndetësisë njofton së në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë rezultuar 38 qytetar pozitiv me Covid-19.

Ndërsa nuk është shënuar asnjë i vdekur, ministria njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 7 qytetarë, transmeton arbresh.info

Kurse numri total i rasteve aktive në vendin tonë është 540.

Njoftimi i plotë:

03 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 330 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.674.839 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 783.180 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 3.711 testime, 38 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 7 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.067.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 540.