Relaksohuni dhe pushoni sytë me 4 plazhat më të bukura në Meksikë

23:39 | 2 Mars 2017

Kohëve të fundit për Meksikën kemi lexuar vetëm për problemet që ka ajo me Shtetet e Bashkuara rreth ndërtimit të murit kufitar, shkruan arbresh.info.

Lajme tjera që lexojmë nga Meksika janë edhe lufta mes karteve të drogës dhe çështje tjera sociale që lidhen me vendin.

Por, përkundër lajmeve të ‘zeza’, Meksika është një vend përrallor për nga natyra.

Njihuni me 4 plazhet më të bukura të Meksikës.

Playa del Carmen

Playa del Carmen dikur kishte ambientin e një qyteti të fjetur Evropian bregdetar. Tani, këto plazhe janë ndër më të popullarizuarat.

playa

playa1

Tulum

Një ndër plazhet më të bukura në Meksikë gjendet në afërsi të rrënojave Tulum. Zakonisht, pushuesit zgjedhin që aty të kalojnë orët e mëngjesit dhe të mbrëmjes. Gjithashtu, kurizoitet të madh për pushuesit zgjon edhe tempulli i vjetër Maja.

El Castillo of Tulum

tulum1

Kankun

Plazhet e Kankunit janë një ndër plazhat më të popullarizuara në Meksikë. Njihen për ujin e pastër si kristal dhe për sasinë e madhe të rërës. Për shkak të rritjes së numrit të turistëve, në Kankun gjinden shumë restaurant dhe bare.

cancun

header-cancun-hotel-zone-cancunallin0117

Puerto Vallarta

Përkundër popullaritet si vend turistik, Puerto Vallarta ka arritur të ruajë sharmin e një qyteti të vogël.

puerto

puerto1

Shpërndaje në rrjete sociale