Kjo është video e parë në YouTube që arriti 10 miliardë shikime

08:43 | 20 Janar 2022

“Baby Shark”, ka thyer çdo rekord, pasi arritur ka arritur 10 miliardë shikime në YouTube.

Jo vetëm që është videoja më e shikuar në platformë, një rekord që e vendosi në nëntor 2020, por tani është e vetmja video në faqe që arrin 10 miliardë shikime e konfirmuar nga YouTube, shkruan Usa Today transmeton arbresh.info

Kënga e fëmijëve, e krijuar nga kompania arsimore koreano-jugore Pinkfong dhe e realizuar nga këngëtarja koreano-amerikane Hope Segoine, debutoi në vitin 2016 dhe ishte një hit viral në Azi, por nuk u fut në vetëdijen kolektive të amerikanëve deri në vitin 2019. Që atëherë, është u shndërrua në një shfaqje televizive të Nickelodeon. Madje në një moment u rendit në Top 40 të Billboard dhe frymëzoi këngën e Jamie Tartt në “Ted Lasso” të Apple TV+.

Videoja më e shikuar e YouTube përshkruan dy fëmijë të vërtetë që demonstrojnë “vallen e peshkaqenit të vogël”, ndërsa peshkaqeni titullar i animuar dhe familja e tij duke përfshirë një “Babagjysh Shark” me mustaqe notojnë qetësisht dhe më vonë përpiqen të gjuajnë fëmijët. / arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara