Eda Zari reagon për Bregoviqin: S‘më harrohet fotografia e ndihmave nga Kosova pas tërmetit

12:47 | 7 Gusht 2021

Këngëtarja, Eda Zari, ka dalë kundër perfromancës në Festivalin e Birrës në Korçë të këngëtarit serb, Goran Bregoviq.

Ajo përmes statusit të saj në Facebook ka kujtuar periudhën e rëndë në të cilën kaloi Shqipëria gjatë tërmetit që ndodhi në nëntor të vitit 2019 dhe ndihmën që kosovarët i ofruan Shqipërisë në ato momente të rënda për vendin.

“Ndër të tjera – s‘më harrohet fotografia e kolonave të kamionëve që vinin nga Kosova në Shqipëri kur ra tërmeti me 26.11.2019 -erdhën aq urgjentisht për t’na qënë pranë. Mos ja shkelni dhimbjen e terrorit Kosovës duke i kujtuar për mirazi Serbinë!”, kanë qenë fjalët e këngëtares./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara