Thyen rekord, 101 vjeçarja hidhet me parashutë (VIDEO)

09:09 | 20 Shtator 2017

Ajo e kishte shtyrë hedhjen 5 herë që nga muaji korrik për shkak të motit të keq.

Në moshën 101-vjeçare Irene O’Shea ka thyer rekord duke u bërë femra më e vjetër në botë e hedhur me parashutë. E lindur më 30 maj 1916, O’Shea tha pas uljes: “Ishte thjesht e frikshme, por unë jam shumë e kënaqur.”

Ajo e kishte shtyrë hedhjen 5 herë që nga muaji korrik për shkak të motit të keq dhe më në fund erërat e forta pranë Langhorne Creek u qetësuan duke bërë të mundur që 101 vjeçarja të hidhej me parashutë.

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme