Atletet me ‘ujë të bekuar’ shiten për një minutë

21:14 | 10 Tetor 2019

Një palë atlete që kushtonin rreth 3 mijë dollarë, që quheshin “këpucët e Jezusit” që përmbajnë ujë të bekuar janë shitur disa minuta pasi ishin vënë në dispozicion për t’u blerë.

Këpucët e diskutueshme, të cilat janë mendja kryesore e etiketës krijuese MSCHF me bazë në Brooklyn, u hodhën në treg gjatë ditës së marte, transmeton portali arbresh.info

Atletët e riprezantume të Nike Air Max 97, të cilat janë blerë me vlera të shitjes me pakicë, janë transformuar për të bërë disa referenca për Jezu Krishtin, megjithëse Nike nuk ka asnjë lidhje me krijimin.

Atletet përmbajnë ujë të shenjtë që vjen nga lumi Jordan dhe që ishte bekuar nga një prif, porn ë majë të atleteve është vendosur edhe një kryq me ngjyrë të artë.

Një varg nga Bibla është përmendur edhe në anën e këpucëve, Mateu 14:25, ndërsa një pikë e bojës së kuqe që simbolizon gjakun e Krishtit.

Vargu biblik i paraqitur në dizajn referon aktin e Jezu Krishtit duke ecur mbi ujë./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale