Zbuloni ishullin e Karaibeve holandeze me ngjyrë karamele

13:01 | 20 Prill 2021

Megjithëse gjeografikisht është pjesë e shelfit kontinental të Amerikës së Jugut, Curaçao është një vend Hollandez. Ndërsa ndodhej rreth 60 mi (60 km) në veri të bregdetit të Venezuelës, asaj iu dha autonomia në 2010 nga shpërbërja e Antileve Hollandeze.

Familjet, aventurierët, çiftet dhe grupet e miqve të gjithë mund të gjejnë gjëra për të bërë në Curaçao, dhe akomodimi varion nga vendpushime me pesë yje deri në bujtina të përballueshme.

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara