Pamje ajrore të destinacioneve të famshme të plazhit

11:48 | 25 Shkurt 2021

Normalisht që ne përjetojmë plazhe duke u ulur në rërë dhe duke u mrekulluar nga fuqia e oqeanit, por ato marrin një bukuri krejt të re kur merren parasysh nga ‘pamja e një zogu’. Këto pamje ajrore të destinacioneve të famshme të plazhit në të gjithë botën shfaqin madhështinë vizuale të takimit të tokës dhe detit.

Koh Lipe, Thailand

Durdle Door, Dorset, England

Sellin, Germany

Navarre Beach, Florida, USA

Chesterman Beach, Tofino, Canada

Grace Bay, Turks and Caicos Islands

Twelve Apostles, Victoria, Australia

Mar Chiquita, Puerto Rico

Papaoneone Beach, Oahu, Hawaii, USA

Bombo Beach, Kiama, Australia

Galleon Beach, Antigua

St. Peter-Ording, Germany

Blue Lagoon, Fethiye, Turkey

Honopu Beach, Kauai, Hawaii, USA

Silhouette Island, Seychelles

Seven Sisters, Sussex, England

Sandbanks Provincial Park, Newfoundland and Labrador, Canada

Sveti Stefan, Montenegro

Reynisfjara Beach, Iceland

Zlatni Rat, Brac, Croatia

Playa del Carmen, Quintana Roo, Mexico

Cannon Beach, Oregon, USA

Hot Water Beach, New Zeland

Long Beach, Phu Quoc, Vietnam

Whitstable Beach, Kent, England

Playa de las Teresitas, Tenerife, Spain

Banana Beach, Phuket, Thailand

Navagio Beach, Zakynthos, Greece

Cape May, New Jersey, USA

/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara