Vërshimet e fundit, lumi Klina del nga shtrati

15:40 | 11 Janar 2021

Pas reshjeve të pandërprera të shijut dhe borës, lumi Klina tashmë ka dal nga shtrati.

Në fotot e dërguara në adres të arbresh.info, shihet se reshjet e shumta kanë bërë që ky lum të rrit nivelin e tij dhe të dal nga shtrati.

Kujtojmë se nga reshjet, vendi ynë  është duke u përballur më vërshime dhe disa komuna pothuajse janë bllokuar.

Ekipet emergjente tashmë janë duke bërë punën e tyre në mënyrë që të ju dalin në ndihmë shumë banorëve të cilët kanë mbetur të izoluara shkaku i vërshimeve./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara