Qeveria financon 156 projekte të bizneseve, Hoti: Po vuajmë të gjithë nga pandemia

10:22 | 30 Nëntor 2020

156 biznese të vogla dhe të mesme kanë nënshkruar kontratat për financim të projekteve nga masa e 8 e Programit për Rimëkëmbje Ekonomike 2020.

Përfaqësuesit e bizneseve këto kontrata i nënshkruan me Ministrin e Zhvillimit Rajonal, Enis Kërvan, raporton arbresh.info.

Nga 667 aplikues, u zgjidhen 156 biznese nga 5 rajone të ndryshme të Kosovës.

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti tha se kjo masë simbolike është një ndihmesë për biznese të vogla dhe të mesme.

“Pasojat e kësaj pandemie po i vuajmë të gjithë edhe familjet tona edhe bizneset edhe qeveria pa përjashtim. Kjo marë sado simbolike është një ndihmesë për biznese e vogla dhe të mesme”, tha Hoti.

Kryeministri Hoti paralajmëroj edhe masa të tjera me biznese por tha se janë duke bërë gati masën për vitin e ardhshëm në vlerë prej 182 milionë euro.

“Jemi të detyruar të bëjmë edhe një masë në  vlerë 182 milionë euro për vitin e ardhshëm”, tha Hoti./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara