Nëntë pacientë po trajtohen për Covid-19 në ShSKUK

11:49 | 12 Mars 2022

Shërbimi Spitalor, Klinik, Universitar i Kosovës ka njoftuar se nëntë pacientë të konfirmuar me Covid-19 janë duke u trajtuar në QKUK dhe në spitalet e përgjithshme.

Në trajtim janë edhe 11 pacientë që e kanë kaluar virusin.

Njoftimi i plotë:

ShSKUK: Në trajtim 9 pacientë nga Covid-19

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës po trajtohen 9 pacientë të konfirmuar me Covid-19, 11 të tjerë të negativizuar, post-Covid-19.

Me oksigjeno-terapi 12 pacientë, kurse në Mjekim Intensiv janë të shtrirë 3 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 11 pacientë

Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 3 pacientë

Spitali i Pejës, 2 pacientë

Spitali i Gjilanit, 3 pacientë

Spitali i Gjakovës, 1 pacient/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale