Zjarr në Aeroportin Stansted, anulohen fluturimet

22:37 | 30 Mars 2018

Të gjitha fluturimet e jashtme në Aeroportin Stansted janë anuluar ndërsa pasagjerët janë lutur të largohen, pasi që një autobus ka marrë flakë jashtë terminalit.

Dëshmitarët kanë raportuar të kenë parë tymin gjersa flaka shkatërroi plotësisht autobusin të parkuar në zonën e pritjes, transmeton portali arbresh.info.

Zjarri gjithashtu shkaktoi dëmtime të tymit në “pjesën më të madhe të ndërtesës së terminalit”, thanë zjarrfikësit.

Shefat në aeroportin e Essex u kërkuan dhe u këshilluan udhëtarëve të ri-rezervonin fluturimet e tyre me linjat ajrore.

Të premten në mbrëmje, aeroporti tha se nuk ishte raportuar ndonjë lëndim dhe se zjarri ishte shkaktuar nga një defekt elektrik në autobus./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara