Google ADS

Shënohet përvjetori i zhdukjes së avionit MH370

10:10 | 8 Mars 2015
Arbresh.info

Familjet e 239 pasagjerëve dhe ekuipazhit të avionit të zhdukur “Malajzia Airlines” nga fluturimi 370 shëuan përvjetorin e zhdukjes së avionit, me premtimin se ata kurrë nuk do të heqin dorë nga kërkimi për rrënojat dhe përgjigjen për pyetjen se çfarë ka ndodhur me të dashurit e tyre.

Disa dhjetra të afërm u mblodhën në para tempullit më të madh budist në qendër të Pekinit, të veshur me bluza ku shkruhej, “Kurrë mos heqni dorë, vazhdoni kërkimin”, por rojet e sigurisë nuk i lanë të hyjë në tempull, raporton agjencia e lajmeve AP.

Edhe pse rrënojat e avioni nuk janë gjetur, autoritetet e tre vendeve që merren me hetimin – Australia, Malajzia dhe Kina, theksojnë se ata janë ende optimistë se avioni do të gjendet në jug të Oqeanit Indian, ku konsiderohet se aeroplani u rrëzua pasi që është nisur nga Kuala Lumpur për në Pekin./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale