SHBA, të shtëna me armë zjarri, 2 të vdekur dhe 8 të plagosur

14:00 | 22 Maj 2021

Dy njerëz janë vrarë dhe tetë të tjerë janë plagosur pas disa të shtënave masive në qytetin amerikan Minneapolis.

10 personat e qëlluar përfshinin pesë burra dhe pesë gra.

Dy nga burrat vdiqën dhe një tjetër u dërgua në spital në një gjendje kritike. Shtatë personat e tjerë të plagosur raportohet se kanë lëndime që nuk konsiderohen të rrezikshme për jetën.

Sipas medieve ndërkombëtare, raportohet se deri më tani nuk është arrestuar asnjë person lidhur me rastin.

Zëdhënësi i policisë, John Elder tha se të shtënat me armë erdhen nga dy burra në një turmë që u futën në një grindje, të cilët nxorën armët dhe filluan të shtënat.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara