Rusi, 8,329 raste të reja me Covid-19 dhe 370 të vdekur

15:03 | 8 Maj 2021

Rusia sot ka raportuar 8,329 raste me Covid-19, duke përfshirë 2,765 në Moskë, duke marrë parasysh numrin zyrtar kombëtar që nga fillimi i pandemisë në 4,871,843.

Task forca qeveritare e koronavirusit tha se 370 njerëz kishin vdekur nga shkaqe të lidhura me koronavirusin në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin e të vdekurve në 112,992 mijë, transmeton arbresh.info

Agjencia federale e statistikave ka bërë një numërim të veçantë dhe ka thënë se Rusia regjistroi rreth 250,000 vdekje në lidhje me COVID-19 midis prillit 2020 dhe marsit 2021./Reuters/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara