Policia greke arreston të riun bullgar që përdhunoi sanitaren shqiptare në Athinë

00:55 | 23 Qershor 2021

Policia greke ka vënë në pranga të riun bullgar që përdhunoi sanitaren shqiptare në apartamentin e tij.

Mediat greke bëjnë me dije se në orët e para të mbrëmjes, policia ka arrestuar autorin e dyshuar të përdhunimit të shqiptares në lagjen Petralona në Athinë.

50 vjeçarja shqiptare që u përdhunua, pas 9 orësh makthi, doli nga ballkoni dhe nisi të bërtiste për ndihmë.

Gruaja që e dëgjoi e para rrëfeu si dukej ajo në momentet e para: “E gjeta atë gjysmë të zhveshur me fytyrën e nxirë nga rrahjet dhe të shkatërruar psikologjikisht.”

Shqiptarja, e cila punonte si pastruese, kishte deklaruar se teksa po priste ashensorin papritur një burrë e tërhoqi për fyti dhe e futi në shtëpi.

”Unë kam punuar si pastruese për 3 vjet në ndërtesën e apartamenteve në rrugën S δ në Petralona. Në 8 të mëngjesit shkova të pastroj. Ndërsa isha duke pritur për ashensorin, një burrë më tërhoqi për fyti dhe më futi brenda në shtëpi. Ai po më mbyte dhe më vuri duart në qafë.

Në 5 të pasdites ai shkoi në kuzhinë për të gatuar. Vura re se ishin çelësat. E hapa dhe shkova në një ballkon që duket i pazbuluar. Fillova të bërtas. Arrita të shkoj në shtëpinë ngjitur dhe të shpëtoj. Unë nuk e njoh fare burrin. Ne nuk kishim folur kurrë. Unë jam në Greqi për 27 vjet dhe kuptoj greqisht. Unë dua që burri të dënohet, do të flas përsëri me ju kur të largohem nga spitali. Do të doja të ekzaminohesha nga një ekzaminues mjekësor ”, ka deklaruar shqiptarja.

Sipas shqiptares, bullgari e përdhunoi dhe e rrahu të paktën 7 herë.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara