Nikky Haley akuzohet se ka marrëdhënie intime me Presidentin Trump

21:52 | 26 Janar 2018

Ambasadorja e OKB-së, Nikky Haley ka mohuar se është duke pasur marrëdhënie intime me Donald Trump.

Pretendimet mbi aferën me të dyve janë shfaqur në librin “Fire and Fury”, të shkruar nga gazetari Michael Wolff, transmeton portali arbresh.info

Haley ka qenë në qendër të vëmendjes ku Wolff kishte lënë të kuptohet se Presidenti është “duke bërë dashuri me të”.

Nikky Haley në një intervistë për “Politico” se thashethemi, të cilin autori e ka publikuar si të vërtetë, është shumë “ofendues” dhe “i neveritshëm”.

“Kjo nuk është absolutisht e vërtetë”, tha ajo.

Haley ka theksuar se pretendimet e gazetarit janë të pavërteta. Ajo shtoi se Ëolff është një person që tëntojë të dëmtojë gratë e sukseshme duke u dhënë atyre atmosferë seksiste./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara