Ngrinë për vdekje, prindërit e kishin mbyllur në dhomë prej 15 vitesh

13:16 | 27 Dhjetor 2017

Një çift japonez është arrestuar, pasi vajza e tyre 33 vjeçare ishte gjetur e ngrirë në një dhomë të vogël ku ishte mbajtur nën dry prej 15 vitesh.

Policia në Osaka tha se trupi i Airi Kakimoto është gjetur në gjendje ekstreme të kequshqyerjes, me peshë vetëm 19 kilogram, pasi prindërit e saj raportuan vdekjen e saj, transmeton portali arbresh.info

Yasutaka Kakimoto dhe Yukari Kakimoto kanë pranuar para policisë se e kanë ushqyer të bijën vetëm një herë në ditë në dhomën prej tre metra katrorëve.

Njerëzit me aftësi të veçanta fizike dhe mendore, si dhe familjet e tyre shpesh janë të stigmatizuar në Japoni, përkundër përpjekjeve për të ndryshuar qëndrimin publik.

Airi besohet të ketë vdekur rreth 18 dhjetorit./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara