Google ADS

Ministri austriak: Rusia mbetet e rëndësishme për Evropën

13:13 | 22 Mars 2023

Ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg deklaroi se Rusia do të mbetet gjithmonë e rëndësishme për Evropën.

Schallenberg u shpreh të mendosh ndryshe, është një iluzion, shkruan Reuters.

“Të mendosh se nuk do të ketë më Rusi dhe ne mund të shkëputemi në të gjitha fushat është iluzion,” tha Schallenberg.

Disa zyrtarë austriakë, megjithatë, shpresojnë për një përfundim të shpejtë të luftës dhe një kthim në marrëdhëniet më normale me Rusinë.

Shpërndaje në rrjete sociale