Google ADS

Karantinohet Vladimir Putin, persona të infektuar në presidencë

15:07 | 14 Shtator 2021

Vladimir Putin ka njoftuar se është karantinuar.

Lajmi është raportuar nga RIA dhe arsyeja sipas medias, është fakti se ka pasur disa të infektuar në Presidencë.

Kështu, Putin ka anuluar udhëtimin në Taxhikistan këtë javë për të marrë pjesë në takimet e sigurisë, por do të marrë pjesë me anë të “Zoom-it”.

Të hënën, Presidenti i Rusisë priti në Moskë homologun e Sirisë Bashar al-Assad dhe në Kremlin atletët e ekipit Paralimpik rus.

Shpërndaje në rrjete sociale