Ja cili shtet evropian do të jetë negociues mes Spanjës e Katalonisë

17:04 | 6 Tetor 2017

Zvicra neutrale është e gatshme të sigurojë platformën për dialog ndërmjet qeverisë spanjolle dhe Katalonisë në lidhje me ndarjen e tyre rreth pavarësisë së këtij rajoni, njoftoi sot televizioni shtetëror zviceran RTS.

Televizioni, duke u thirrur në Ministrinë e Jashtme të Zvicrës, njoftoi se autoritetet e këtij vendi janë në kontakt me të dyja vendet dhe po shqyrtojnë të gjitha kërkesat për ndërmjetësim.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara