Grekët shohin ëndrra me luftë: Po na sulmojnë shqiptarët

23:24 | 14 Shtator 2018

‘Ushtria Kombëtare Shqiptare kërcënon me gjakderdhje!’

Kështu shkruan një prej medieve greke ditën e sotme, ku ka transmetuar edhe një kronikë të përgatitur me disa pamje të vjetra.

‘Ushtria Kombëtare Shqiptare’ pas vitesh mungesë u shfaq dhe kërcënon Greqinë me gjakderdhje!

Kyriakos Kokkinos, nënkryetar i Shoqatës së Vatrahmanthropoi grek, tha se ky është një kërcënim serioz!

‘Ëndrra e ekstremistëve për ‘Shqipërinë e madhe’ është e vendosur për ta bërë realitet atë’, ka thënë Kokkinos.

Ekspertët kanë se do të zgjohen një krah i UÇK!/syri.net

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara