Gjashtë të vdekur nga rrëzimi avionit ushtarak

12:08 | 22 Shkurt 2021

Gjashtë anëtarë të ushtrisë së Meksikës vdiqën në një aksident të dielën në mëngjes duke përfshirë një aeroplan të forcës ajrore meksikane në shtetin juglindor të Veracruz, tha Ministria e Mbrojtjes e vendit, raporton Reuters.

Aksidenti ndodhi ndërsa avioni Learjet 45 po ngrihej rreth orës 9:45 të mëngjesit nga një aeroport në komunën e Emiljano Zapata, tha ministria në një deklaratë, transmeton arbresh.info.

Gjashtë viktimat nuk janë identifikuar dhe ushtria do të kryejë një hetim, shtoi ministria. Nuk ishte e qartë se sa ishin në aeroplan./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara