Franken nuk do të jap dorëheqje, megjithatë ai kërkon falje

22:09 | 27 Nëntor 2017

Senatori demokrat Al Franken gjatë një konference për shtyp, të parën që nga akuzat për ngacmim seksual, tha se ndjehet “keq” dhe se shpreson të rifitojnë besimin e publikut duke u kthyer në punë.

Ai e ka bërë të qartë se nuk e ka në plan të jap dorëheqje nga pozita e tij, shkruan Fox, transmeton portali arbresh.info

“Do të më marrë kohë për kthyer besimin e njerëzve, por shpresoj se kjo do të fillojë që sot duke u kthyer në punë”, tha ai jashtë zyrës së tij në Capitol Hill. “Unë kam qenë duke u përpjekur për të marrë përgjegjësinë…por jam përgjegjës për të gjitha gjërat”.

Ligjvënësi i Minesotës para gazetarëve tha se ishte “i turpëruar” nga sjellja e tij e “keqe”.

Franken është akuzuar nga katër gra për ngacmimim seksual, duke përfshirë edhe njëren që tha se “ai e ka puthur me forcë”./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara