Edhe ish Papa Benedikti vaksinohet kundër Covid-19

18:35 | 14 Janar 2021

Që të dy, Papa Françesku dhe Benedikti kanë marrë dozat e para kundër koronavirusit, bën të ditur Vatikani.

Papa 84-vjeçar dhe ish papa 93-vjeçar, morën injeksionet e tyre si pjesë e programit të vaksinimit të Vatikanit, transmeton portali arbresh.info

Dy papat janë të rrezikuar nga virusi për shkak të moshës së shtyrë.

Francis është ndoshta më i rrezikuar sepse një pjesë e njërës prej mushkërive iu hoq pas një sëmundjeje kur ishte i ri në vendlindjen e tij, Argjentinën./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara